Nadpis.png
Nadpis_pozadi.png
tjstarflag1.png
PodNadpis.png
Nadpis_Oddil_VM.png
Nadpis_Oddil_YCAR.png
Nadpis_Oddil_Kanoj.png
Lano.png

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (41 | 57%)
Lano.png
TOPlist
Lano.png

Psal se rok 1980. Již na jeho začátku bylo jasné, že v rámci výstavby Barandovského mostu dojde k totální likvidaci všech tělovýchovných zařízení na Zlíchově, na levém břehu Vtavy. Tímto rozhodnutím byla zasažena i naše TJ Star. Začala různá jednání na všech stupních ČSTV v Praze a  nakonec došlo k dohodě mezi MV ČSTV Praha a magistrátem hl.města o náhradním řešení. Nahrával nám i zákon, který přikazoval v případě rušení tělovýchovných zařízení poskytnout odpovídající náhradu. Tou měla být výstavba nejprve provizoria v prostoru pod mostem „inteligence" a později vybudování stálých dvou loděnic v prostoru Náklí, tam kde již jedna  ze zmíněných dvou již stojí.

   Výsledkem všelijakých pohovorů a oficiálních i neoficiálních jednání byl podpis plných mocí stavebnímu odboru MV ČSTV Praha(Strahov), kterým se zachvácené TJ vzdávaly majetku s podmínkou vybudování zmíněných loděnic nových.

   Jak to obvykle bývá, stavbaři do poslední chvíle měli dost času a s výstavbou provizoria moc nespěchali.Součástí provizoria byly dvě klece pro kanoe přímo pod mostem, dále ohrada na velké lodě se zpevněnou cestou(panely) na břehu, elektrokiosek na hrázi,dále řada buněk s rozvaděčem, fekální jímka a vodovodní přívod. Dvě menší buňky byly zařízeny jako sociání-s toaletami a umyvadly.

   Stavební buňky byly rozděleny mezi všechny zainteresované oddíly, kterých bylo celkem pět,včetně naší TJ.

   Protože naše TJ se stěhovala jako celek, zatímco ostatní oddíly byly součástí jiných TJ, prosadili jsme si jako jediný právní subjekt v daném místě „vedoucí úlohu" celého areálu. Měli jsme s tím sice více práce, ale na druhou stranu jsme měli vše pod kontrolou. To se ukázalo být šťastným řešením v době, když došlo k likvidaci tohoto areálu. Celá organizace fungovala kupodivu až na drobnosti celkem dobře. Pro lepší spolupráci existoval koordinační výbor, sestavený ze zástupců sloučených oddílů.

 

 

r
e
k
l
a
m
a

facebook.PNG
Lano.png
Pokračování zde
Lano.png
Lano.png
Lano.png
Vodě zdar!
Výstřižek.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one