Nadpis.png
Nadpis_pozadi.png
tjstarflag1.png
PodNadpis.png
Nadpis_Oddil_VM.png
Nadpis_Oddil_YCAR.png
Nadpis_Oddil_Kanoj.png
Lano.png

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (41 | 56%)
Lano.png
TOPlist
Lano.png

Každý, kdo provozuje nějaký sport, nese v sobě kód soutěživosti. Je málo lidí, kteří provozují sport pro sport samotný. Již od nízkého věku něco člověka nutí k tomu, aby druhého nebo druhé předběhl nebo dokonce ošulil, porazil v nějakém souboji. Jestliže v nějakém sportu existuje tabulka výkonnosti, člověka-sportovce to nutí, aby byl lepší než ten druhý. Tak tomu bylo již od pradávna. Umístění v souboji, závodě nebo soutěži zvyšovalo společenskou prestiž, udávalo místo  na žebříčku ve společnosti.

   V době, když jsem byl předsedou oddílu, byl sporťákem Zdeněk Roder. Zdeněk byl člověk, který si zakládal na svém postavení znalce lodí a lodního provozu. Byl totiž bývalým šífákem a bylo to na něm i znát. S oblibou nosil tmavomodrý oděv, velmi připomínající uniformu námořníka a často i brigadýrku lodního důstojníka.

   Po pravdě řečeno je třeba uznat, že Zdeněk na vodě opravdu dobrý byl. Zcela pravidelně se umísťoval na předních místech v celostátní soutěži Dálkové plavby, kde najezdil tisíce kilometrů. Jezdila s ním i jeho žena Zdenka a tehdy malý synek Zdenda. Na doplnění:i jeho loď nesla jméno Zdena.

   Ale vraťme se k tématu. Se Zdenkem jsme se domluvili, že ustavíme vnitrooddílovou soutěž v Dálkových plavbách. Po delším koumání jsme ji pojmenovali Memoriál Ladislava Zeithammela podle „malého"Ládi, jednoho z prvních závodníků našeho oddílu v celostátní soutěži „Dálkový plavec". Jako putovní trofej jsem zakoupil pohár z křišťálového skla, v tehdejší prodejně Bohemia na rohu Národní třídy a Perlovky mi nechali vyrýt i nápisy. Memoriál L.Zeithammela-TJ Star. Každoročně se soutěž vyhodnocovala a k putovní trofeji se přidávala i nějaká věcná cena.

   Řadu let byl vítězem této soutěže zcela pravidelně právě Zdeněk Roder. Abychom narušili jeho hegemonii, vytvořili jsme druhou oddílovou soutěž, kde se bodově hodnotila účast a umístění v jednotlivých celostátních soutěžích, v získání stupně dálkového plavce, získání výkonnostní třídy a vedení palubního deníku. I pro tuto soutěž byla pořízena trofej, rovněž putovní pohár s vyrytým nápisem a rovněž každoročně dotována věcnou cenou. Toto byla svým způsobem soutěž všestrannosti, kde zejména cílové plavby se svými disciplinami vyžadovaly na soutěžících jednak znalosti a také praktickou dovednost. Pokud se pamatuji, častým vítězem této trofeje byli Jarda a Boženka Krajícovi.

 

r
e
k
l
a
m
a

facebook.PNG
Lano.png
Pokračování zde
Lano.png
Lano.png
Lano.png
Vodě zdar!
© 1968 – 2019 TJ STAR PRAHA, z.s.  Všechna práva vyhrazena..JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one